...................................................................
Wiejski Stół
Stoły wiejskie od lat cieszą się niegasnącą popularnością podczas przyjęć weselnych. Aromatyczne wędliny, pieczone pasztety i wyroby mięsne, a także domowy smalec ze skwarkami, kiszone lub małosolne ogórki oraz świeżo pieczony chleb z chrupiącą skórką... Polskie specjały zgromadzone w jednym miejscu, pozwolą każdemu wrócić myślami do dzieciństwa.
www.wesele-dynamic.pl |
Obok tych pyszności można również podać pachnący żur lub... wyborną śliwowicę czy domowe nalewki. Wiśniówka, malinówka czy miód pitny będą zapewne hitem wśród przybyłych na Wasz ślub. To świetny pomysł na urozmaicenie przekąsek podczas wesela, szczególnie jeśli mamy międzynarodowe towarzystwo. Pozwoli to naszym przyjaciołom z innych krajów poznać bliżej naszą kulinarną kulturę.
www.weselne-inspiracje.pl |
Organizacja takiego stołu to również niesamowita okazja do zapoznania szczerszego grona z naszym narodowym skarbem jakim niewątpliwie jest dziczyzna. Mięso z zająca, dzika czy sarnina to powrót do staropolskich korzeni i rarytas, z którym nie często mamy do czynienia.
Kolejnym ciekawym pomysłem jest umieszczenie na stole domowych powideł np. śliwkowych, które mogą przypaść do gustu szczególnie młodszym gościom lub żurawinowych, które cudnie pasują do wszelkiego rodzaju pieczonych mięs.
Domowe wyroby szczególnie dobrze prezentują się podczas przyjęć zorganizowanych w stylu rustykalnym czy podczas góralskiej zabawy do białego rana. Wówczas taki stół w formie chatki ze strzechą, wozu z sianem czy po prostu drewniana ława jest również świetnym elementem dekoracyjnym sali i podkreśla jego swojski klimat.
Internet |
Koszt wiejskiego stołu jest uzależniony od wielu czynników, ale zazwyczaj waha się pomiędzy 500 do 2000 zł. Głównymi elementami wypływającymi na jego wartość jest oczywiście wielkość, ale także rodzaj specjałów jakie chcemy na nim umieścić oraz sposób podania i dekoracji. Może się zdarzyć, że tego typu atrakcja czasem jest dodawana jako gratis do dużych wesel.
Wiejskie przysmaki przeważnie możecie zamówić w miejscu, w którym organizujecie swoje przyjęcie, możecie także zatrudnić firmę specjalizującą się w tego typu dodatkach lub jeśli macie znajomych na wsi, którzy nadal kultywują tradycję produkcji polskich specjałów, poprosić ich o przygotowanie odpowiednich dań i przystawek. Najpierw należy jednak upewnić się, że organizator Waszego wesela dopuszcza wniesienie własnych wyrobów.
Internet |
Jednak co, jeśli nie przepadamy za tego typu dodatkami? Co jeśli nasze przyjęcie odbywa się w nowoczesnej konwencji lub jest bardzo wytworne i wiejskie specjały nie do końca pasują do naszej wizji?
Zaglądaj do nas częściej, gdyż w najbliższych tygodniach znajdziesz tu mnóstwo pomysłów na alternatywne bary i stoły z delicjami z różnych zakątków świata i przekąskami, które byćmoże oboje uwielbiacie, a w tym wyjątkowym dniu chcecie się nimi podzielić z Waszymi gośćmi.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz