Szukaj na tym blogu

niedziela, 8 października 2017

Dzieci na ślubie i ich ważne zadania

Dzieci na ślubie i weselu

Jedni nie wyobrażają sobie tego dnia bez nich, inni wręcz odwrotnie, ale jakby nie patrzeć dzieci dodają pewnej wyjątkowości całej ślubnej oprawie. Jak można sprawić żeby stały się ważnym elementem tej uroczystości? Do tego tematu można podejść dwojako - co zrobić z dziećmi podczas wesela? Jak je usadzić? Jakie atrakcje im zapewnić? To jedna kwestia, ale o tym innym razem, a dzisiaj chciałabym Wam pokazać jak, to właśnie dzieci, mogą się stać swoistą atrakcją. Jakie role można im przydzielić, jak wykorzystać ich naturalny czar, aby dodać magii temu dniu.

One Fab Day

Zazwyczaj w rodzinie jest przynajmniej kilkoro pociech w różnym wieku. Siostrzeńce i siostrzenice, kuzynostwo, a czasem także nasze młodsze rodzeństwo. Nie jest również niczym zaskakującym w obecnych czasach, że para młoda, choć dopiero pozna smak małżeństwa, to już od jakiegoś czasu realizuje się w roli rodziców.
Jak więc można sprawić, aby nasi milusińscy stali się widocznym i ważnym akcentem podczas ślubnej uroczystości?

google

Dziewczynki sypią kwiaty, chłopcy niosą obrączki

Oczywiście wszystko uzależnione jest od wieku dzieci. Samodzielnie w tej roli dobrze powinny się juz sprawdzić pociechy od 4 czy 5 roku życia. Jeśli jednak macie w rodzinie młodsze dzieci, a zależy Ci aby były widoczne w tej części uroczystości, poproś kogoś dorosłego lub nieco starszego kuzyna lub kuzynkę, aby podprowadził lub nawet (w przypadku dorosłego) przeniósł malucha i pomógł mu wypełnić swoje zadanie. 
google

selfshmum.com
Google
google
KLK Photography

Dzieci z ozdobnymi tabliczkami

Jeden z moich ulubionych motywów z udziałem dzieciaków. Kredowe lub drewniane tabliczki z napisami lub nadrukami, na których zamieszamy zabawne hasła. Jakie? Mozna użyć angielskich tekstów, ale jesteśmy w Polsce i szanujmy nasz język, więc przykładowe tłumaczenia tekstów z tabliczek, zamieszczam nad zdjęciami.   "Nie martwcie się, ja jestem nadal wolny"

"Wujku Josh, Twoja Pani nadchodzi!"
Oh My Sweet Thing
"Oto nadchodzi Wybranka Twojego życia!" 
google

"James, już za późno na ucieczkę, Twoja Pani już tu idzie!"
Robinson Photography
"Nie martwcie się Panie, ja wciąż jestem do wzięcia"
google
"Pośpieszcie się, ja chcę już tort!" "Czy ktoś widział gdzieś obrączki?"
google

Bańkowy zawrót głowy

Kolejną propozycją zadania bojowego dla dzieciaków, jest stworzenie przez nich bajkowej scenerii z baniek mydlanych. Dla nich super zabawa - dla Was świetne tło do zdjęć np. z wyjścia z kościoła.
P.S. Ksiądz też będzie zadowolony, bo po wszystkim baniek nie trzeba sprzątać ;)


google
google

graciegrowup.co.ukgoogle

Jednak decydując się na tak uroczych pomocników, musicie liczyć się, że z dziećmi jak z życiem, nie wiesz co Cię czeka za zakrętem... ale i tak warto podjąć to ryzyko ;)


Anna Spencer Photography

Kent Stephanie Photography

4 komentarze:

 1. Dla dzieci na weselu warto zorganizować dodatkowe atrakcje, dzięki którym nie będą się nudzić oraz dadzą trochę spokoju rodzicom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie do końca rozumiem pary, które decydują się na wesele nie zapraszać dzieci. To także członkowie rodziny, a to, czy rodzice chcą pojawić się z pociechami czy bez powinno być ich decyzją :) Nasze wesele organizowaliśmy dość kameralnie (w Stara Garbarnia - dom weselny), ale dla dzieciaków oczywiście znaleźliśmy miejsce - miały osobny kącik zabaw i osobny stolik, by mogły ciągle bawić się w swoim towarzystwie. Zadbaliśmy także o animatorkę, która zajmowała się najmłodszymi, by rodzice spokojnie mogli się bawić. Efekt: Dzieci jakby nie było przez całe wesele!
  Ps. strasznie słodkie te tabliczki <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieci na weselu to dla niektórych dorosłych kłopot, dla innych wielka radość, a dla samych maluchów wyzwanie, nowość i czasami zakłopotanie. Jednak jeśli zorganizuje się dla nich kącik i opiekuna to nawet nie dostrzeżmy ich obecności, a jeśli już to w tym pozytywnym sensie. Maluchy na takich uroczystościach uczą się jak się zachować i na swój sposób poznają nowe wartości. Warto o tym pomyśleć redagując zaproszenia na wesele.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli podoba Ci się ta strona - Polub Nas

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

źródła

Staram się pod każdym ze zdjęć zamieścić źródło, z którego ono pochodzi. Częściowo może to Wam pomóc w odnalezieniu miejsca, gdzie możecie zamówić np. zaproszenie, które Wam się spodobało.

Zdjęcia są głównie inspiracją, więc nie mam pojęcia czy firmy kryjące się w źródłach są godne polecenia czy nie. Polecam, więc przed zamówieniem poczytać opinie :)

www.google.com (dla tych, do których nie udało mi się znaleźć właściciela)

Jeśli znalazłeś tu swoje zdjęcie i pod nim niewłaściwe źródło. Napisz do mnie, a szybko to naprawimy:)