Szukaj na tym blogu

wtorek, 20 maja 2014

Babcia i Dziadek - goście specjalni

deaniemichelleevents.blogspot.com

Babcia i Dziadek. Osoby, z którymi wielu z nas kojarzy najprzyjemniejsze momenty dzieciństwa. Zawsze znaleźli czas na czytanie bajek, oglądanie Twoich rysunków, bujanie na huśtawce czy na spacer po parku. To oni z cierpliwością pokazywała nam świat i uczyła życia. Czasem to oni nas wychowywali, gdy rodzice byli zajęci w pracy.
Brzmi znajomo?Ślub to wielkie wydarzenie i przeżycie dla nas i dla naszych bliskich. Państwo Młodzi, rodzice, świadkowie, a teraz również coraz częściej druhny i drużbowie, na których zazwyczaj wybieramy rodzeństwo, kuzynostwo czy przyjaciół. Wszystkie te osoby mają swoją specjalną rolę w tym jakże ważnym wydarzeniu. A dziadkowie? Dla nich zawsze byłaś gościem specjalnym u nich w domu, może czas żeby w dniu ślubu, oni też poczuli się specjalnie. Zaręczam, że dla większości z nich to jeden z najważniejszych dni także w ich życiu. Ich kochana wnuczka czy wnuk wchodzą w nowe życie... 

W Stanach Zjednoczonych, w ostatnich dniach zrobiło się głośno o kilku babciach, które zostały poproszone o zostanie druhnami czy flower girls (czyli osobą sypiącą kwiaty w lub przed kościołem - zazwyczaj jest to mała dziewczynka, ale jak widać nie musi to być regułą) na ślubach ich wnuczek. Świadkowanie potraktowały jako przywilej i zaszczyt, a same Panny Młode czuły się pewniej mając u swojego boku tę wyjątkową kobietę. A oto jedno ze zdjęć, które pojawiło się w jednym z najbardziej znanych wydawnictw jakim jest niewątpliwie  NY Times.

www.theknot.pl

Zdaję sobie sprawę, że wielu naszych dziadków nie jest aż tak odważnych, albo na tyle sprawnych aby wystąpić w roli druhny lub drużby, ale chciałam Wam pokazać, że jeśli Dziadkowie są dla Was ważnymi osobami, to to jaką funkcję będą pełnić na Waszym ślubie zależy tylko od Was i ich samych.

Pamiętajcie, aby zadbać o ich komfort na weselu:

 • nie sadzajcie ich zbyt blisko głośników
 • jeśli ich kondycja nie pozwala na szaleństwa na parkiecie, usadźcie ich przodem do sali, w miejscu, z którego będą mieli dobry widok na parkiet (dla nich naprawdę patrzenie na tańczących to wielka frajda)
 • na sali z kolumnami nie sadzajcie ich za nimi, kolejny raz ważne jest pole widzenia:)
 • w sytuacji, gdy dziadkowie nie mogą ze względów zdrowotnych zawitać na Wasze przyjęcie, a mieszkają w pobliżu, znajdźcie może chwilę między pląsami i zajrzyjcie do nich, na pewno poczują się wyjątkowo:)
Może to nic odkrywczego, ale w ferworze weselnej zabawy nie zapomnijmy czasem podejść czy przesłać uśmiech specjalnie dla nich :) tak dla Waszego i Ich szczęścia:) 


My już niestety nie będziemy mieli z moim Lubym okazji świętować tego wyjątkowego dnia z naszymi Dziadkami, więc jeśli Wy nadal macie taką możliwość to cieszcie się tym.Ten artykuł dedykuję najcudowniejszym ludziom w moim życiu. 
                        Moim Dziadkom.


archiwum prywatne
2 komentarze:

 1. Bardzo istotny wpis, dziadkowie często się nami zajmują pomagają nam, a na weselu schodzą na drugi plan na tle rodziców. Warto o nich zadbać w tym dniu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa i wizytę na blogu :) pozdrawiam

   Usuń

Jeśli podoba Ci się ta strona - Polub Nas

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

źródła

Staram się pod każdym ze zdjęć zamieścić źródło, z którego ono pochodzi. Częściowo może to Wam pomóc w odnalezieniu miejsca, gdzie możecie zamówić np. zaproszenie, które Wam się spodobało.

Zdjęcia są głównie inspiracją, więc nie mam pojęcia czy firmy kryjące się w źródłach są godne polecenia czy nie. Polecam, więc przed zamówieniem poczytać opinie :)

www.google.com (dla tych, do których nie udało mi się znaleźć właściciela)

Jeśli znalazłeś tu swoje zdjęcie i pod nim niewłaściwe źródło. Napisz do mnie, a szybko to naprawimy:)