Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 14 lipca 2014

Coffee Bar - Bar Kawowy

...................................................................
Bar Kawowy

Bar Kawowy i nie mam tu na myśli popularnych kącików herbacino-kawowych dostępnych prawie na każdym przyjęciu, tylko prawdziwą krainę smaku i aromatu. Do jego stworzenia potrzebnt będzie dobry ekspres do kawy, dobrze jeśli byłby wyposażony w młynek do kawy oraz spieniacz do mleka. Sprawdźcie, bo być może mają taki w lokalu, w którym organizujecie swoje przyjęcie. Jeśli nie, możecie go po prostu wynająć na czas wesela.

anointedcreations.blogspot.com

Zadbaj o dobrej jakości kawę, najlepiej kilku odmian (przy wynajęciu maszyny, często można od razu zamówić dobrą odmianę kawy). Dobrze jeśli kawa będzie w ziarnach a ekspres będzie miał funkcję mielenia, wówczas aromat jest najintensywniejszy.


www.weddingfavorsunlimited.com

Jak powinien wglądać taki Bar? To zależy. Na stole powinny stanąć eleganckie szklanki i filiżanki dostosowane do rodzaji kaw jakie chcecie zaserwować swoim gościom.

laughingsquid.com

Dla ślubów plenerowych czy w luźnym stylu mogą to być po prostu styropianowe kubki (można zamówić spersonalizowane np. z Waszymi inicjałami czy napisem LOVE). Niezapomnijcie o dodatkach takich jak np. sosy i syropy kawowe (czekoladowe, orzechowe, karmelowe czy owocowe), bita śmietana, posypki czy pianki marshmallow. 

www.intimateweddings.com
juneberry-lane.blogspot.com
Innym ciekawym pomysłem jest przygtoowanie czekoladowych łyżeczek do czekolady. Aby je przygotować wystarczy zanurzyć główki łyżeczek w rozpuszczonej czekoladzie i pozostawić do zastygnięcia. Goście częstujący się kawą będą mogli nadać jej lekko czekoladowy posmak zanurzając łyżeczki w gorącej kawie.


Spoons dipped in chocolate photo 2100259-1
www.projectwedding.com

Nie ma chyba jednak lepszej kawy niż ta przygotowana przez profesjonalnego baristę. Kawa podana przez niego nie dość, że będzie idealnie aromatyczna, to swoim wyglądem na pewno zapadnie w pamięć Wam i Waszym gościom.


Zatrudniając baristę zadbajcie o podpisanie umowy i dokładnie prześwietlcie czy wszystko czego oczekujecie jest zawarte w cenie. Osoba wykonująca usługę, odpowiedni ekspres, zastawę (tu możecie się dowiedzieć czy firma dostarcza swoją czy lokal, w którym odbywa się wesele dostarczy swoją - ale dostosowaną do wymagań baristy), oczywście dobrą kawę (w ziarnach!), dodatki (cukier, śmietanki, syropy itp.), dekoracje stołu, serwetki oraz transport. Upewnijcie się, że dana firma jest stosunkowo blisko, aby koszty transportu czy nawet ewentualnych noglegów później Was nie zaskoczyły. 

www.essenza-catering.pl

Na wesela w plenerze, gdy nie chcecie wynajmować cateringu, można przygotować kilka ładnych termosów. Dodajcie wstążki lub otoczki pasujące do wystroju ślubu i przygotujcie stolik z małym Barem Kawowymi i słodkim co nieco. 

www.weddingthingz.com
Wszystko gotowe? Pozostaje już tylko delektować się pyszną kawą...
weselnydrinkbar.pl

www.chicagonow.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jeśli podoba Ci się ta strona - Polub Nas

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *

źródła

Staram się pod każdym ze zdjęć zamieścić źródło, z którego ono pochodzi. Częściowo może to Wam pomóc w odnalezieniu miejsca, gdzie możecie zamówić np. zaproszenie, które Wam się spodobało.

Zdjęcia są głównie inspiracją, więc nie mam pojęcia czy firmy kryjące się w źródłach są godne polecenia czy nie. Polecam, więc przed zamówieniem poczytać opinie :)

www.google.com (dla tych, do których nie udało mi się znaleźć właściciela)

Jeśli znalazłeś tu swoje zdjęcie i pod nim niewłaściwe źródło. Napisz do mnie, a szybko to naprawimy:)