Szukaj na tym blogu

czwartek, 22 czerwca 2017

Tort weselny - kiedy podać

Kiedy podać tort weselny?


Dziś krótki tekst o wbrew pozorom istotnym temacie - kiedy podać tort weselny?

Ceremonia wspólnego pokrojenia toru, ma znaczenie symboliczne i jest jednym z ważniejszych punktów w programie wesela. Ma zapewnić słodki i pełen szczęścia początek wspólnego życia. Wzajemne karmienie się przez Parę Młodą, ma na celu zaznaczenie obopólnej troski o swój przyszły dobrobyt. Zarówno dla Młodych jak i ich gości jest to przyjemna i znacząca chwila, więc tu pada pytanie - kiedy podać tort weselny?

Ct Crabb PhotographyWedług dawnych tradycji tort był serwowany tuż po oczepinach. Teraz podczas wielu polskich wesel tort często podaje się około godziny 22:00, a niektóre pary decydują się na jeszcze wcześniejszą porę. Poniżej kilka zdań, która pora ma jakie plusy i minusy. Mam nadzieje, że ułatwią one Wam wybranie najodpowiedniejszej dla Was pory.

3 najczęściej wybierane momenty na podanie tortu

  • Tradycyjnie po oczepinach - jest to dość późna pora, goście często są już nieco przejedzeni i słodkości nie są zbyt pożądane o tej porze. Zdarza się, że część gości nie może zostać do końca wesela, więc nie wszyscy mogą się załapać na słodki dodatek. Często przy takim podaniu zostaje bardzo dużo niezjedzonego tortu, a szkoda żeby się marnowały takie pyszności :) Dlatego bardzo rzadko pary decydują się na tak późne podanie tortu.
google
  • Chyba najczęściej pary podają teraz tort około godziny 22:00. Jest to stosunkowo bezpieczna pora, stanowi pewnego rodzaju przerywnik pomiędzy innymi głównymi punktami wesela jak obiad, pierwszy taniec czy oczepiny.  Decydując się na  taką godzinę możecie połączyć podanie tortu z podziękowaniem dla rodziców, gdzie tort może być uwieńczeniem tej wzruszającej chwili. Należy jednak zwrócić uwagę aby DJ lub orkiestra ogłosiła wjazd tortu przez mikrofon, gdyż w późniejszych godzinach często ludzie dzielą się na grupki lub wychodzą się schłodzić na taras.
google
  • Zaraz po obiedzie i pierwszym tańcu (połączonym z pierwszym blokiem tanecznym dla gości). Zazwyczaj wypada to około godziny 19:00. Dopiero od niedawna Młodzi decydują się na takie umiejscowienie tej słodkiej chwili. Jeśli mam być szczera, sami zdecydowaliśmy się właśnie na tak wczesne podanie tortu. Dostrzegam w tak wczesnej porze sporo plusów. Goście nie są jeszcze przejedzeni, łatwo również w pierwszych godzinach zebrać wszystkich na sali, a sam tort stanowi pewnego rodzaju deser następujący po pierwszym ciepłym posiłku i małej dawce pierwszych tańców. Pozostałe ciasta mogą być na osobnym stole - coś w rodzaju Słodkiego Stołu lub podawane na paterach do stołów. W przypadku drugiej opcji, poprosiłabym obsługę wesela, aby słodkości weszły na salę dopiero po podaniu tortu, wówczas większość tortu powinna zniknąć w ustach gości a nie na talerzykach :)
www.buildmecake.com
!Rada!
Jeśli zdecydowaliście się na wydrukowanie menu dla gości, nie zapomnijcie zaznaczyć na nim orientacyjną porę podania tortu. 

1 komentarz:

  1. Świetny wpis! Tort weselny powinien być "gwoździem programu", którym jest wesele! :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli podoba Ci się ta strona - Polub Nas

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

źródła

Staram się pod każdym ze zdjęć zamieścić źródło, z którego ono pochodzi. Częściowo może to Wam pomóc w odnalezieniu miejsca, gdzie możecie zamówić np. zaproszenie, które Wam się spodobało.

Zdjęcia są głównie inspiracją, więc nie mam pojęcia czy firmy kryjące się w źródłach są godne polecenia czy nie. Polecam, więc przed zamówieniem poczytać opinie :)

www.google.com (dla tych, do których nie udało mi się znaleźć właściciela)

Jeśli znalazłeś tu swoje zdjęcie i pod nim niewłaściwe źródło. Napisz do mnie, a szybko to naprawimy:)