Szukaj na tym blogu

czwartek, 3 lipca 2014

Veggie Bar - Bar Owocowo-Warzywny

...................................................................
Bar Owocowo-Warzywny

W lecie, gdy dookoła roztacza się zapach dojrzewających owoców i warzyw, wato pokusić się o Bar Owocowy lub Owocowo-Warzywny. Będzie to zdrowa przekąska, przy tym lekka i odświeżająca. Możecie przygotować owoce, warzywa, soki, koktajle i musy owocowe oraz dodatki takie jak bita śmietana, czekolada czy syropy smakowe oraz do warzyw - różnorodne dipy.


www.modwedding.com

Jest to również świetna propozycja urozmaicenia menu dla wegetarian oraz dla miłośników zdrowego żywienia. Jeśli wiesz, że na Twoim przyjęciu będzie kilka osób z wyżej wymienionych grup, a Wasze menu jest bogate w mięsne dania, to pomysł na owocowo-warzywne przekąski będzie zdrowym i smacznym dodatkiem.

20 Great Ideas for Fruit Decoration
www.stylemotivation.com

Organic Buffet and Veggie Bar via Kara's Party Ideas | KarasPartyIdeas.com #organic #buffet #veggie #bar (20)
www.karaspartyideas.com

Owoce mogą być podane w wielu różnych wariantach.  W swojej naturalnej formie, w postaci stołu obfitości lub (tak jak to zazwyczaj jest podawane na polskich weselach) na stojakach, które można ustawić na stołach.

bridalhotlist.com
 Ciekawym pomysłem jest podanie w kieliszkach w postaci sałatki owocowej.

www.lakeelmoinn.com

Lub w postaci kremów i musów owocowych.

wedding ideas 4
www.modwedding.com

Innym pomysłem na ekspozycję tych wegetariańskich przysmaków może być wykrojenie ich w kształty imitujące słodycze np. ciastka.

www.elblogdeboda.com
www.stylemotivation.com
Nadal na wielu weselach popularny jest carving . Figury wycięte z owoców (zazwyczaj do tego celu są wykorzystywane arbuzy). Stanowią one głównie ciekawą ozdobę, gdyż raczej nie zostają skonsumowane. 

www.geovillage.it
Natomiast najwygodniejszą formą podania warzyw, jest ich pokrojenie w słupki. Takie paluszki warzywne są bardzo poręczne, a także łatwo i wygodnie można je zanurzać w dipach.

Organic Buffet and Veggie Bar via Kara's Party Ideas | KarasPartyIdeas.com #organic #buffet #veggie #bar (6)
www.karaspartyideas.com

kristineshindesigns.com

www.hy-vee.com

Wygodne będą również plastikowe lub szklane kubeczki (kieliszki). Na dnie umieszczamy nieco dipu lub sosu i uzupełniamy kilkoma sztukami warzywnych pałeczek. Świetnie prezentują się także "kanapeczki" warzywne. Takie małe arcydzieła na jeden kęs.

www.maternidadecolorida.com.br
www.thekitchn.com
www.weddinggirl.ca
Jeśli macie wybrany kolor przewodni wesela, także Veggie Bar możecie zrobić w wybranym odcieniu. W sezonie mamy bogaty wybór zarówno warzyw jak i owoców, więc dobranie ich w odpowiedniej barwie nie powinno stanowić problemu. Z racji tego, że świat jadalnych roślin jest bardzo kolorowy, to dla przykładu przedstawię Biały Bar. Do jego stworzenia możecie użyć np. białe szparagi, cykoria, biała rzodkiew, pieczarki, kalafior, a także białe porzeczki, obrane owoce liczi, banany i jabłka po obraniu są również białe, ale uwaga, bo pod wpływem powietrza ciemnieją!. Uzupełnić można go oczywiście sosami i dipami, oczywiście w kolorze białym.

veggie buffet vegetable bar
marciaselden.com


2 komentarze:

  1. Wygląda to przepięknie, ale czy to nie jest tak, że te warzywa i owoce szybko zaczną więdnąć i się psuć? Nie mówię o sałatce, ale tak luzem po kilku godzinach to przestaje być apetyczne. W każdym razie na początku na pewno cieszy oko.

    OdpowiedzUsuń
  2. To dobra uwaga. Myślę, że warto wystawić stół np. o konkretnej godzinie. Wiadomo, że podczas obiadu nikt tam nie będzie przegryzał marchewki:) Poza tym porcje powinny być małe i w małych ilościach wystawione (reszta powinna być zamknięta w lodówkach) i donoszona w miarę jak będą znikały.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli podoba Ci się ta strona - Polub Nas

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *

źródła

Staram się pod każdym ze zdjęć zamieścić źródło, z którego ono pochodzi. Częściowo może to Wam pomóc w odnalezieniu miejsca, gdzie możecie zamówić np. zaproszenie, które Wam się spodobało.

Zdjęcia są głównie inspiracją, więc nie mam pojęcia czy firmy kryjące się w źródłach są godne polecenia czy nie. Polecam, więc przed zamówieniem poczytać opinie :)

www.google.com (dla tych, do których nie udało mi się znaleźć właściciela)

Jeśli znalazłeś tu swoje zdjęcie i pod nim niewłaściwe źródło. Napisz do mnie, a szybko to naprawimy:)