Szukaj na tym blogu

wtorek, 23 września 2014

Organizacja ślubu i wesela - cz. 1 Czas

Tworzę tę serię artykułów dla tych, którzy czują się zagubieni na początku swojej ślubnej przygody. Były oświadczyny - piękne i romantyczne. Było Tak - radość i wzruszenie. Jak wybrać idealną datę na ślub, od czego zacząć przygotowania weselne? I co dalej? I co teraz? 

Na początek mała podpowiedź. Początki bowiem mogą być dwa - data lub miejsce.

Mając wymarzoną datę często mamy nieco ograniczone możliwości wyboru sali (no chyba, że mamy 2 lata lub więcej w zapasie). Decydując się na konkretną salę (szczególnie jeśli jest ona popularna), data zazwyczaj determinowana jest jej wolnymi terminami. Sami  więc zdecydujcie co jest dla Was ważniejsze, albo pozostawcie sobie sporo czasu  tak, aby samemu zadecydować zarówno o miejscu jak i o czasie.

..............................................................................
Czas

Internet
Biorąc pod uwagę, że jesteście świeżo zaręczeni i zastanawiacie się nad wyborem daty ślubu, weźcie pod uwagę, że na zorganizowanie wszystkiego najlepiej pozostawić sobie około 12-15 miesięcy. Oczywiście jeśli od dawna marzyła Wam się sala czy miejsce, które wymaga dużo wcześniejszych rezerwacji, to ten okres może się odpowiednio zwiększyć np. do 2 lat. Jednak biorąc pod uwagę, że na rynku mamy coraz więcej miejsc, w których można urządzić swoje wymarzone wesele, nieco ponad rok wydaje się dość realnym czasem na przygotowania.  Z drugiej strony nie brakuje par, którym udaje się przygotować wszystko w 3-6 miesięcy, ale wszystko jednak zależy od wymagań Pary Młodej. Im mniejsze oczekiwania, tym czas przygotowań krótszy.

Data

www.wedding-news.co.uk
Wybierając datę możecie kierować się różnymi względami. Porą roku, konkretnym miesiącem, który jest Wam bliski czy nawet dokładną datą - np. Waszą rocznicą. Najłatwiej mają Ci, którzy chcą powiedzieć sobie "Tak" zimą czy jesienią, wówczas jest bowiem najmniej ślubów, więc nie ma problemu z rezerwacją sali, a nawet i ceny potrafią być dużo bardziej korzystne. Wiele Par również woli "dmuchać na zimne" i aby zapewnić sobie przychylność losu, wybiera tylko te miesiące, które w swojej nazwie mają literkę "r". Celując jednak w okres od czerwca do września, trzeba liczyć, że 12 miesięcy przed, to zazwyczaj minimum jakie trzeba zachować do Waszego przyjęcia, a  i rok czasem to zbyt mało.

Dzień

Internet

W Polsce od dawien dawna istnieje tradycja organizowania ślubów w sobotę. Jest to nadal zazwyczaj najwygodniejszy dzień tygodnia. Nadal wiele osób ma niedziele wolną, więc goście nie są zobligowani do specjalnego brania urlopu, aby udać się na ten jakże ważny dla Was dzień. Coraz częściej jednak domy weselne czy restauracje kuszą narzeczonych promocjami i obniżkami na oferty ślubów w innych dniach tygodnia. Jeśli, więc stwierdzicie, że sobota nie jest dla Was dniem koniecznym, to warto rozważyć ślub w czwartek czy piątek. Pozwoli to na pewno poprawić kondycję Waszego ślubnego budżetu. 
1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy i przydatny wpis, uważam, że powinni go przeczytać wszyscy ci, którzy zajmują się właśnie planowaniem własnych wesel. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że zdecydowanie najwięcej czasu zajęło mi znalezienie odpowiedniego wodzireja, który sprostałby moim oczekiwaniom. Na całe szczęście po długich poszukiwaniach udało mi się natrafić na profesjonalistę - wodzirej na wesele z Poznania sprawił, że moje wesele będę wspominać do końca życia.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli podoba Ci się ta strona - Polub Nas

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

źródła

Staram się pod każdym ze zdjęć zamieścić źródło, z którego ono pochodzi. Częściowo może to Wam pomóc w odnalezieniu miejsca, gdzie możecie zamówić np. zaproszenie, które Wam się spodobało.

Zdjęcia są głównie inspiracją, więc nie mam pojęcia czy firmy kryjące się w źródłach są godne polecenia czy nie. Polecam, więc przed zamówieniem poczytać opinie :)

www.google.com (dla tych, do których nie udało mi się znaleźć właściciela)

Jeśli znalazłeś tu swoje zdjęcie i pod nim niewłaściwe źródło. Napisz do mnie, a szybko to naprawimy:)